HOME-OUTLET.CZ HOME-OUTLET.SK HOME-OUTLET.AT

Jak správně vybrat posuvné dveře na stěnu?Jak správně vybrat posuvné dveře na stěnu?

Posuvné dveře na stěnu – ušetří Vám prostor do místnosti, je to lehké a pohodlné otevírání  dveří na stranu po stěně, ale mínusem je to, že na tu stranu kam se otevírají dveře, u stěny nemůže být žádná věc, nesmí to překážet při otevírání. Odkaz na všechny posuvné dveře na stěnu

Jak určím orientaci otočných dveří, posuvných dveří na stěnu či do pouzdra?  Orientaci u posuvných dveří určíme na základě prosklení, jelikož u plných hladkých dveří orientace není důležitá. U prosklených dveří existuje hladká strana skla a pískovaná či s reliéfem, uvedeme příklad u nejprodávanějšího prosklení matné sklo Satináto, Mastercarre či Decormat: vždy se to bere dle pískované strany(s reliéfem), stoupneme se do místnosti, kde chceme mít pískovanou stranu a otvíráme dveřní křídlo buď napravo či nalevo, viz obrázky.

     Levé dveře                                                                Pravé dveře

Odkaz na PDF dokument, jak určit oriantaci posuvných dveří prosklenýchCo vše potřebují pro kompletní funkčnost dveří?
 Pro posuvné dveře na stěnu – potřebujete posuvné dveřní křídlo v bezfalcovém provedení, úchytku/mušli, posuvný systém na stěnu (garnýž v barvě dveří, z ALU hliníku či z kovaných systémů), můžete mít dorazový sloupek – u zamykání je nutně potřeba kvůli protiplechu. Dále můžete a nemusíte mít zárubně typu tunel – bez těsnění a pantů, slouží pouze jako obložení stavebního otvoru.
Co zahrnuje dveřní křídlo v ceně? Co zahrnuje zárubeň v ceně?
Dveřní křídlo za uvedenou cenu zahrnuje – samotné křídlo(buď plné či včetně prosklení), vybraný odstín – poté je potřeba dokoupit doplňky – úchytky, zámek, posuvný systém a zárubně.
Více o materiálech všech typů dveří na tomto odkazu: /jak-spravne-vybrat-interierove-dvere-do-prostoru

Jaké prosklení vybrat do dveří?

Zde se můžete podívat na reálné transparentnosti prosklení do dveří: /jake-sklo-vybrat-do-dveri