HOME-OUTLET.CZ HOME-OUTLET.SK HOME-OUTLET.AT

Důležité upozornění

Jak vybrat vchodové dveře do bytu?Jak správně vybrat vchodové dveře do bytu?

 

Začneme od základních protipožárních dveří po bezpečnostní:

 

1.     Protipožární vchodové dveře s odolností 30minut– rám dveří tvoří ze smrku, výplní je protipožární plná DTD(dřevotříska), opláštěné DTD pláští a potažené CPL laminátovou folii. V ceně dveří jsou 3 panty, 1 zámek s roztečí 72mm, pritpožární páska a certifikát. Standardní zvukový útlum je 28dB, pokud včetně prahu s těsněním tak dosáhnete až 32dB, nebo dodatečně lze objednat jako protipožární dveře s protihlukovým útlumem 35dB a s prahem 39dB. – nemají bezpečnostní prvky.

 

2.     Bezpečnostní a protipožární dveře třídy 2 s odolností 30minut – rám dveří tvoří ze smrku, výplní je protipožární plná DTD, opláštěné DTD pláští a potažené CPL laminátovou folii. V ceně jsou 3 panty, 3x pasívní čepy proti vysazení na straně pantů, 3x aktivní čepy na straně zámku, protipožární páska a zámek s roztečí 92mm, protipožární a bezpečnostní certifikát. Zvukový útlum je 34dB.

 

3.     Bezpečnostní a protipožární dveře třídy 3 s odolností 30minut – rám dveří tvoří z dubu, výplní je protipožární plná DTD, ocelová mříž, opláštěné DTD pláští a potažené CPL laminátovou folii. V ceně jsou 3 panty, 3x pasívní čepy proti vysazení na straně pantů, 3x aktivní čepy na straně zámku, protipožární páska a zámek s roztečí 92mm, protipožární a bezpečnostní certifikát. Zvukový útlum je 34dB.

 

Cena nezahrnuje – kliku - doporučujeme bezpečnostní mádlo/kliku, kukátko a vložku(30/35), prah dle šíře zárubně

 

Dané dveře nelze osadit na staré ocelové zárubně, musí se zazdít nové ocelové bezpečnostní zárubně s certifikací! Musí montovat pouze certifikovaná osoba či společnost!

 

Můžeme nasadit nové vchodové dveře na staré ocelové zárubně? 

 

Protipožární vchodové dveře a bezpečnostní dveře třídy 2 ANO!(bezpečnostní dveře třídy 3 bohužel NE). Dané dveře lze osadit na staré ocelové zárubně, akorát u bezpečnostních dveří třídy 2 se musí provrtat otvory na čepy jak na aktivní tak i na pasivní, staré zárubně musí splňovat tyto rozměry(příklad je uveden na „80“ dveřích) a jsou rovné s maximálním podříznutím do 3cm, ale doporučujeme kompletní dodávku, kvůli certifikaci a bezpečnosti:

 

Jak vybrat kování ke vchodovým dveřím do bytu? jakou cylindrickou vložku? 

Do všech dveří vchodových dveří nabízíme bezpečnostní kliky s certifikací: https://home-outlet.cz/kovani/bezpecnostni-kliky

doporučujeme provedení mádlo/klika kvůli bezpečnosti a hlavně překrytí PLUS - slouží proti vrtání, takže prozdrží zloděje o nějaký ten čas.

Je zde důežité vědět jaký máte rozteč zámku, jestli 72,90,92mm? měří se to jednoduše od prostřed osy doprostřed vložky.

Poté je potřeba mít bezpečnstní cylindrickou vložku, což se vybírá dle tloušťky dveřního křídla, standardně 30/35. Dbejte na to, aby vložka měla bezpečnostní certifikát a bezpečnostní kartu - slouží k tomu, aby nikdo nemohl bez Vašeho vědomí kopírovat klíče. DOproučujeme vložku: https://home-outlet.cz/kovani/doplnky/bezpecnostni-vlozka-eurosecure-rc3-richter

Poté doporučujeme kukátko: https://home-outlet.cz/index.php?route=product/search&search=kuk%C3%A1tko

Jako poslední a nemálo důležité je vybírání prahu, jelikož pomůže více těsnit dveřní tím pádem bude větší zvukový útlum: https://home-outlet.cz/dreveny-prah-s-tesnenim

 

HOME OUTLET s.r.o. nabízí pouze certifikované výrobky, za které může ručit! Myslíme na Vaší bezpečnosti :)

Tým HOME-OUTLET.CZ