HOME-OUTLET.CZ HOME-OUTLET.SK HOME-OUTLET.AT

Jak vybrat venkovní vchodové dveře?


Hliník, dřevo nebo plast?

Na tyto tři materiály dveří jste už určitě narazili. Který ale vybrat? Pokud budeme vybírat dle ceny, tak plastové jsou nejlevnější, poté dřevěné a pak hliníkové. Povíme si více o těchto materiálech.

Levné plastové dveře

Plastové dveře vynikají oproti hliníkovým a dřevěným především cenou, je ale nutné dobře vybírat. Dveře z plastu sice můžou stát jen pár tisíc, ale pak od nich nemůžete očekávat odolnost a dlouhou životnost. Tyto vlastnosti a také izolační vlastnosti se liší podle kvality provedení. Pokud zvolíte plastové dveře, nesnažte se na nich za každou cenu ušetřit, z dlouhodobého hlediska se vám to nevyplatí.

Plastové dveře jsou téměř bezúdržbové a můžou mít téměř jakoukoliv barvu, výrobci nabízí i řadu dekorů včetně nápodoby dřeva nebo hliníku. Pozor ale na tmavou barvu, tmavá dveřní výplň má vyšší tepelnou roztažnost, takže by se dveře mohly deformovat – PLASTOVÉ VCHODOVÉ DVEŘE MY NENABÍZÍME KVŮLI KVALITĚ NA TRHU!

Klasické venkovní vchodové dřevěné dveře do domu

Dřevěné dveře jsou elegantní a kvalitní zpracování. Dřevěné venkovní dveře mají dobré izolační vlastnosti, bohužel ale podléhají vlivům změn teplot a vlhkosti. Potřebují pravidelnou údržbu, jen tak vám vydrží delší dobu. Pro dřevo je náročná především zima, kdy jsou venku mínusové teploty, zatímco vevnitř se topí. Velký teplotní rozdíl může způsobit zkroucení dveří. Kladnou částí dřevěných dveří je ten, že se dá kdykoli přetřít na jakoukoli barvu po několika letech. Odkazna všechny venkovní vchodové dřevěné dveře

Nejodolnější ocelohliníkové dveře

Hliníkové dveře jsou nejodolnější varianta, kterou si můžete vybrat. Hliník odolává mechanickému poškození (a tedy i zlodějům), vlhkosti, změnám teplot i stárnutí. Je to volba na mnoho desetiletí, která navíc vypadá skvěle. Do hliníkových dveří vkládají výrobci izolující vložku, díky které mají i dobré izolační vlastnosti.

Nevýhodou může být vyšší cena hliníkových dveří,a le jako jediný mají bezpečnostní certifikát, což se Vám vyplatí jak kvůli pojišťovně tak i proti nezvaným hostům. Odkazna všechny ocelohliníkové dveře

Dveře, které ladí s exteriérm

Jistě budete vybírat i podle vzhledu – dveře musí ladit s celkovým vzhledem domu. U všech materiálů si můžete vybrat z řady variant, hliník a plast mohou mít prakticky jakoukoliv barvu. Zajímavý designový prvek je i prosklení. U plastových dveří je možné i provedení v imitaci dřeva.

Všechny námi nabízené vchodové dveře se nabízí včetně zárubní, prahu, kování a vložky, takže umíme dodávat kompletní sortiment včetně montáže a demontáže starých dveří.

Do všech dveří vchodových dveří nabízíme bezpečnostní kliky s certifikací: /kovani/bezpecnostni-kliky

doporučujeme provedení mádlo/klika kvůli bezpečnosti a hlavně překrytí PLUS - slouží proti vrtání, takže prozdrží zloděje o nějaký ten čas.

je zde důležité vědět jaký máte rozteč zámku, jestli 72,90,92mm? měří se to jednoduše od prostřed osy doprostřed vložky.

poté je potřeba mít bezpečnstní cylindrickou vložku, což se vybírá dle tloušťky dveřního křídla, standardně 40/45. Dbejte na to, aby vložka měla bezpečnostní certifikát a bezpečnostní kartu - slouží k tomu, aby nikdo nemohl bez Vašeho vědomí kopírovat klíče. Doproučujeme cylindrické vložky: /kovani/cylindricke-vlozky

Jaké prosklení vybrat do dveří?
Zde se můžete podívat na reálné transparentnosti prosklení do dveří: /jake-sklo-vybrat-do-dveri

Váš tým HOME-OUTLET.CZ